ZáclonyZdenka.cz

Provozovatel obchodu

Zdenka Červenková
Fryčovice 276
739 45 Fryčovice
IČ: 73025640
Telefon: 608 612 299
E-mail : obchod@zaclonyzdenka.cz

Objednání zboží, Odeslání objednávky

Odesláním objednávky vybraného zboží zákazník potvrzuje závaznost jeho objednávky a souhlasí s nákupním řádem e-shopu. Po odeslání objednávky se zákazníkovi zobrazí informace o zařazení jeho objednávky do objednávkového systému e-shopu. O změně stavu objednávky je zákazník informován emailem. Objednávku ve stavu Vyřizuje se již není možné změnit, nebo zrušit.
Pokud zákazník při zadávání objednávky správně vyplní emailovou adresu, bude mu na ni doručena kopie objednávky jako potvrzení zapsání objednávky do objednávkového systému e-shopu. Pokud se nezobrazí informace o odeslání objednávky nebo nedorazí kopie objednávky na zadanou emailovou adresu, v nejbližším možném termínu nás kontaktujte. Dále bude zákazníkovi zaslána informace o odeslání objednávky.
Zákazník zodpovídá za správnost údajů uvedených při vyplnění objednávky. Dbejte na především na přesné uvedení fakturační a dodací adresy.
Objednávku lze stornovat pouze telefonicky na 608 612 299 nebo e-mailem na obchod@zaclonyzdenka.cz a to pouze do doby, než je objednávka předána do výroby. Prodávající si vyhrazuje právo objednávku zrušit, je-li zboží dlouhodobě nedostupné, v případě brzkého naskladnění zboží bude prodávající, kupujícího o této skutečnosti neprodleně informovat. Odeslaná objednávka je závazná a jejím potvrzením souhlasíte s našimi obchodními podmínkami.

! Upozornění !

Rozměry metrážových záclon a závěsů jsou uváděny před ušitím. Zejména u výšky závěsů je potřeba počítat se záložkou cca 5 cm.
Pokud si objednáváte pouze metráž a šití si budete realizovat sami, doporučujeme objednat látky s dostatečnou rezervou na zarovnání a zapošití. Fotografie zboží jsou pouze ilustrační, ve skutečnosti se mohou na zboží vyskytovat drobné vzorové odchylky, zejména u záclon se u kratších výšek může vyskytovat méně bordury nebo vyšívání, u delších ,zase více zdobení bordurou. Pokud si nejste jisti odstínem barev(zejména u závěsů), požádejte o zaslání vzorku. U žakárových (pletených) záclon a závěsů se mohou rozměry lišit o +-5cm z uvedených rozměrů. Prodávající doporučuje kupujícímu uvádět v objednávce skutečnost, že objednává záclony do soupravy, kvůli návaznosti vzoru.

Úprava objednávky

Rozměry záclon a závěsů jsou uváděny před ušitím. U metrážových záclon může být šíře upravena, např. podle vzoru záclony, nebo pokud by střih byl veden přes dírku na vitrážku, nebo na celou šíři oblouku, nebo pokud je to již poslední možný rozměr záclony, apod. Cena bude upravena v závislosti na skutečně dodaném rozměru zboží. (šíře záclony).

Doručení zboží a způsob platby

Poštovné při objednávce v hodnotě nad 2000 kč je ZDARMA.

Platba na dobírku

Dobírka Českou poštou 120 kč Standardní dodání do 2 pracovních dnů od odeslání. Adresát dostává informace o zásilce prostřednictvím SMS nebo emailu. Doručovatel doručí zásilku na adresu dodání, pokud nebudete zastiženi, dostanete do schránky oznámení o uložení zásilky na vaší poště. Zásilku si můžete vyzvednou do uplynutí úložní lhůty 7 dnů. Zásilku na dobírku platíte doručovateli při převzetí, nebo při vyzvednutí na vaší poště. Zásilku od České pošty si vždy pozorně prohlédněte a pokud balík vykazuje jakékoli známky mechanického poškození odmítněte jej převzít. V případě, že to bude možné, otevřete zásilku před poštovním doručovatelem. Pokud bude jevit známky poškození, balík okamžitě reklamujte. Pokud balík s poškozením převezmete a na tuto skutečnost přijdete později, pošta reklamaci neuzná.

Platba hotově

Platba při osobním převzetí zboží v našem obchodě. Po obdržení objednávky Vás budeme telefonicky kontaktovat a upřesníme s Vámi termín převzetí zboží.

Platba převodem

Při zvolení platby převodem Vám bude vystavena a odeslána faktura na email, kterou nám uhradíte na bankovní účet. Variabilní symbol je číslo faktury. Zboží Vám bude odesláno po připsání peněz na náš účet. Přejete-li si platit převodem, vepište toto do poznámky. Platba převodem jen v případech zálohové platby, při speciální zakázce a rozměrech zboží.

Zpracování objednávky

Vaši objednávku vyřídíme a odešleme do 1 týdne. Z důvodu velkého zájmu o zboží, dočasného vyprodání, nebo opožděné dodávky výrobce, může dojít ke zpoždění dodání zásilky. V tomto případě přijměte naši omluvu. Děkujeme za pochopení. V případě, že zákazník objedná zboží, které je v době objednání v eshopu označeno příznakem "Není skladem" nebo "zboží na cestě", tak je objednávka u nás automaticky uložena a bude vyřízena až po naskladnění zboží. V tomto případě Vás náš pracovník nemusí kontaktovat.

Doručení zboží

Zákazník má možnost zvolit si doručení prostřednictvím České pošty nebo osobní odběr na prodejně. Při volbě osobního odběru Vás budeme neprodleně kontaktovat a dohodneme s Vámi místo předání zboží. Poštovné a balné činí 120,- Kč.

Převzetí zboží

Zákazník nebo příjemce zboží má povinnost překontrolovat neporušenost obalu a zda zásilka nevykazuje zjevné znaky poškození. Při jakémkoliv poškození zásilky neprodleně sepište s dopravcem zápis o poškození zásilky. Pokud zjistíte mechanické nebo jiné poškození zásilky až po převzetí od dopravce, tak tuto skutečnost nahlaste přepravci nejpozději do 3 dnů - u později nahlášených reklamací zásilky nemusí být reklamace uznána. Zákazník by měl ve svém vlastním zájmu překontrolovat správnost dodaného zboží a v případě nesrovnalostí převzetí zásilky odmítnout, či dopravce požádat o doručení další pracovní den a v mezidobí problém konzultovat s provozovatelem. V opačném případě se vystavuje nebezpečí zbytečných průtahu při řešení případného problému. V případě zjištění poškození či jiné nesrovnalosti po převzetí zásilky je zákazník povinen neprodleně kontaktovat provozovatele internetového obchodu . Nekompletnost zásilky je zákazník povinen reklamovat v den převzetí balíku, nejpozději pak následující pracovní den a to na tel. č. 608 612 299. Na pozdější reklamace nebude brán zřetel.

Reklamace, záruka

Záruční doba (pokud není uvedeno jinak) je 24 měsíců. Záruka z případných vad na našem zboží se vztahuje výhradně na zboží řádně objednané a zaplacené. Uplatněna může být výhradně po dobu záruční doby, která ze zákona trvá 24 měsíců od zakoupení zboží, není-li výslovně sjednáno jinak. Podmínkou záruky je, aby kupující při uplatnění záruky předložil kopii daňového dokladu prodávajícího na dodané zboží a doklad o jeho zaplacení, případně záruční list, pokud byl součástí dodávky. Bez těchto dokladů nebude záruka uznána. Důkazní tíhu původu zboží nese plně kupující. Zboží musí být dodáno kompletní tak, jak bylo převzato od prodávajícího. Zboží je k reklamaci přijato pouze v neporušeném stavu. Záruka se nevztahuje na poškození či nadměrné opotřebení zboží a dále na vady způsobené užíváním, neodbornou manipulací, nedodržením návodu k používání zboží, porušením obvyklých zásad užívání zboží. O druhu vady a postupu při uplatnění vady v záruční době rozhoduje vždy prodávající. Nehradíme náklady spojené se zasláním vadného zboží k reklamaci. Reklamované zboží, které k nám bude zasláno na naše náklady nepřevezmeme. Vyřízená reklamace je zpět k zákazníkovi odeslána na náklady firmy. Náklady na neoprávněnou reklamaci včetně dopravy jsou účtovány zákazníkovi. Nezapomeňte uvést kontaktní adresu a telefon !!!

Možnost vrácení zboží bez udání důvodu

U zboží nakoupeného prostřednictvím e-shopu má zákazník nepodnikatel do 14 dnů od doručení zboží nárok na jeho vrácení bez udání důvodu. Zboží nesmí být žádným způsobem poškozené či jinak znehodnocené a ani nesmí nést žádné známky jeho používání.
Zboží musí být zabaleno v originálním balení ( včetně veškerého příslušenství a dokumentace ) a odesláno nejpozději 14. den od data doručení zákazníkovi na adresu provozovatele. Po jeho doručení bude zákazníkovi zaslána částka odpovídající plné kupní ceně zaplacené za zboží na jím udané číslo bankovního účtu, případně v hotovosti poštovní složenkou, či jinak na základě vzájemné dohody.
Bezdůvodné vrácení zboží není možné při osobním odběru a zaplacení na některé z našich poboček.
Bezdůvodné vrácení zboží není možné:

 • je -li zboží ušito, nebo jinak upraveno na míru zákazníkovi
 • je - li metrážové zboží nastříháno na kusy menší než 150cm včetně
 • zboží musí být v původním nepoškozeném obalu
 • nesmí být použité
 • musí být nepoškozené
 • musí být kompletní
 • doklad o koupi - dodací/záruční list
 • zboží musí být zasláno doporučeně a pojištěné (zboží prosím nezasílejte na dobírku, nebude převzato)
 • dodavatel je v případě odstoupení povinen zákazníkovi vrátit již zaplacenou kupní cenu nebo její část
 • v případě nesplnění některé z výše uvedených podmínek nebudeme akceptovat odstoupení od spotřebitelské smlouvy a zboží bude vráceno na náklady odesílajícího zpět nebo bude uschováno v našem sídle
 • dle zákona jsme oprávněni účtovat kupujícímu skutečné a doložitelné náklady spojené s vrácením zboží
 • při vrácení zboží upraveného podle přání zákazníka (obšití záclon a našití stužky) bude vrácena částka pouze za materiál (bez částky za obšití a našití stužky a stužka), a to jen v případě, nebude - li materiál znehodnocen pro další prodej.

Ochrana osobních údajů

Internetový obchod si váží Vaší důvěry a zavazuje se, že bude chránit Vaše data, která musela být uvedena při realizaci objednávky. Vaše data nebudou v žádném případě poskytnuta třetí osobě.
Vaše data mohou být využita pouze provozovatelem internetového obchodu a to pouze pro účely statistického zpracování a přímé komunikace se zákazníkem.

Nestandardní úpravy zboží

Nestandardní úpravy zboží a úpravy zboží na zakázku jako např. zkracování výšek u záclon, úpravy daných šířek u závěsů, rozměry povlečení, které nejsou v nabídce apod., budou provedeny po platbě předem. Takto upravené zboží není možné vyměnit, nebo vrátit bez udání důvodu.
Úpravy zboží, které nelze objednat zadáním v e-shopu, vepište do poznámky, nebo objednejte e-mailem na zcervenvseznam.cz nebo telefonicky na 608 612 299
Po objednání zboží s nestandardní úpravou bude zákazníkovi zaslána faktura s údaji pro kontrolu a provedení platby.

Práva a povinnosti účastníků kupní smlouvy se řídí těmito obchodními podmínkami platnými v době odeslání objednávky kupujícím. Na ostatní práva a povinnosti účastníků kupní smlouvy, která nejsou těmito obchodními podmínkami se vztahují ustanovení obecně závazných právních předpisů.